Diskusní téma: Technická podpora

Datum
Vložil
Titulek

K14 aneb K57 - par otazek

Dobry den.
Predem se omluvim za pravopis protoze cesky sem se ucil asi pred 35 lety z vecernicku a ceskych komedii, a take chybi mi ceska klavesnice w pocitaci.
Bydlim w Polsku a zaujal sem se Kaipanem. Loni sem byl na navsteve u p. Hradskeho, a jsem skoro jistej ze si ho poridim ale neni to jeste rozhodnute, ktery model to bude. Pan Hradsky mi mnoho vysvetlil ale nicmene chci se obratit na praktiky.

K14 zda se mi o moc jednoduchsi ve stavbe a take asi dva krat levnejsi ale taky poteseni z jizdy bude 2 krat mensi.
Chtel bych si ho postavit vetsinou z novych soucastek az na pohon a par dilu napravy, nadrz a podobne.
Do zadu bych chtel kotoucove brzdy (mely by se tam vejit brzdy z Golfu 2 nebo 3).
Nevim na jaky motor Favorita bych se mel soustredit w hledani darce soucastek? S katalizatorem nebo bez?
Z toho co vim musi to byt Favo registrovane w cesku (to neni problem, mam możnost si to usporadat). Nejdriv bych ho chtel postavit, otestovat ve Smrzovce a registrovat v Polsku, a pak si muzu delat upravy na motore a podobne. W Polsku mame STK kazdy rok a divaji se taky na vyfukove plyny.
Ostatecne si to muzu i nechat na ceskych SPZ.
Mozna mate skusenosti s ekopoplatkem, musim si ho zaplatit gdyz si ho koupim aneb muzu to predelat a exportovat bez toho.

Chtel bych se take zeptat na ram v komaxitu. Je to fakt nutna antikorozni ochrana nebo to staci dobre natrit gdyz to stejne jezdi hlavne v lete? Stejne se pak do toho komaxitu vrta pri montazi plechu.

Nejsem vyucenej automechanik a trapi mne jestli je to fakt mozny postavit s malou pomoci v garazi bez zvedaku a jerabu?

Jestli jde o K57 bych chtel vedet jaky pohon by to mel byt? Ktere auto bude k tomu nejlepsi? Jelikoż je tam prevodovka ze Sierry tak asi by tam mela jit zadni naprava, diferencjal a hridel take ze Sierry. Co z predni napravou a rizenim?
Nejlepsi by to bylo mit celou karu ale Sierra uż je pomalu youngtimer a jsou take dost drahe.
Vice casu se asi take hleda soucastky pro K57 nez K14.

Chtel bych znat Vas pohled. Jiste mate mnoho skusenosti a rad bych vedel vice, a co dela nejvice problemu na stavbe obou modelu.

Można take vite o nejakem nedokoncenem projektu, o tom jsem taky uvazoval.

Predem dekuji

Michał

Zpět na diskuzi

Vyhledávání

KAIPAN FOREVER