POTŘEBUJETE PORADIT ?

NEVÍTE SI RADY ?

NAPIŠTE NÁM O TOM A MY VÁM PORADÍME.

 

Diskusní téma: Technická podpora

Datum
Vložil
Titulek

Re: Stavba Taipan 14

Domluv se s Patrikem ten zná takovou pěknou hospůdku kde dělají super kolena a my ti to všechno povíme

Datum
Vložil
Titulek

Re: Stavba Taipan 14

Jsem sice troch z ruky -Máchovo jezero-ale mám docela slušnou fotodokumentaci ze stavby-cca6měs., včetně digitálního panelu, dveří atd.
igor.sverma@seznam.cz

Datum
Vložil
Titulek

Kaipan 57a stavba

Dobrý večer,

rád bych se pustil výhledově do stavby. Před vlastní stavbou bych se rád setkal a promluvil si s někým, kdo to už podstoupil a trochu se na to v teoretické rovině připravil. Pokud taková možnost existuje, mohl by mi prosím někdo doporučit kontakt v "okolí". Bydlím u Žebráku tj. D5 na půl cesty mezi Prahou a Plzní. Pokud bude možnost, tak si rád udělám výlet i někam dál...Děkuji vám předem. Jirka

Datum
Vložil
Titulek

Re: Kaipan 57a stavba

Já sice nemám přímo K57, ale máš mně nejblíž a ty důležitý moudra ti udělim taky.
Takže klidně přijeď na kafe.
Míla Kusý
Nový Jáchymov
603 279 017

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Kaipan 57a stavba

jo, jo
už něco postavil, zajeď k němu, i ti něco ukáže ve svý garáži....

Datum
Vložil
Titulek

Re: Kaipan 57a stavba

No a klidně se můžeš zastavit i u mě v Zelenči a můžu dát i tipy na rozestavěné stavebnice 724602965

Datum
Vložil
Titulek

Re: Kaipan 57a stavba

Ahoj,
můžeš se klidně zastavit.
Michal Kalinský
724592653
Praha - Pitkovice

Datum
Vložil
Titulek

Re: Kaipan 57a stavba

Ahoj, zavolej nemáš tady spojení mluvilki jsme spolu 724602965

Datum
Vložil
Titulek

Kaipan 57a

Prosím o info jaký OLEJ a kolik do převodovky Ford Sierra(Scorpio)2,0 OHC,a kolik a jaký olej do difu?Dávate do rámu motor i s převodovkou dohromady nebo zvlášť a spojit v autě?předem díky za info.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Kaipan 57a

oleje si vygoogli na netu, množství a typ dle fordu /dá se to u nich i objednat nebo jinde/, no a stou převodovku je to asi takto: je potřeba vyříznout tu příčku uprustřed auta aby ti šla převodovka potom vyndat /poněvadž ji budeš časem i měnit nebo opravovat/, samozřejmě je potřeba pak tu příčku nahradit novou, kterou dáš na šrouby, abys neztratil pevnost rámu, takže montáž zvlášť.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Kaipan 57a

Ahoj ,
podle manuálu je doporučený olej s Fordovou specifikací ESD-M2C 175-A. Na netu není moc oleju s touto specifikaci ale jde koupit např. Liqui Moly. Podle typu (resp. roku vyroby) je tam bud 1,25 nebo 1,9litru - takže 2 láhve.
A jenom doplnim, Patrika, že převodovka jde později vyndat i bez řezání rámu a vyndání motoru. Já bych tu příčku neřezal. Svar je lepší než šrouby. Do auta se tuším dávala převodovka dohromady s motorem- ale 100% to nevím.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Kaipan 57a

Díky Vám za info.Dnes se mi podařila sehnat druhá převodovka ze sierry(bohužel netuším z jaké)ale sundal jsem mezipřírubu a podle měření pasuje jak délkově tak rozteč šroubů k motoru.Čím se liší ty Dieslové(delší tisícihran?)Už mám upravenou a nachystanou tu Scopiackou 2,0Ohc ale raději bych použil tu co mi dnes dones za flašku.(protože má málo najeto-ležela 20let jako rezerva na traktůrek).Ale pokud jde převodovka časem vyndat bez motoru tak je to asi jedno.Spasovávám plasty v Lednu dou na Lak,šupnout tam Motor-jaro se blíží.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Kaipan 57a

ta dieslová má delší mrkev, jak píšeš.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Re: Kaipan 57a

Tak protože nemám rozměr té správné délky mrkve,tak jsem dneska složil převodovku s motorem(sice bez spojky a středového jehlového ložiska)ale když to šlo bezproblémů do sebe sešroubovat na doraz tak je asi správná?Díky Vám Všem za info.

Datum
Vložil
Titulek

Kaipan 57a

Zdravím všechny a prosím o radu.
Doskládávám letošní model 57a 1,8T110kw a chybí pár posledních věcí: spojková sada co pasuje mezi motor 1,8 a převodovku Sierra,Které konkretně horní čepy Ford transit pasují(už mám dvoje na nic).Předem Vám moc děkuji za odkaz nebo upřesnění kde objednat.Ještě jednou díky Soušek.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Kaipan 57a

Ahoj Martine, pokud máš výkon do 200PS můžeš použít sériovou spojku, ale lamelu musíš mít se středem na Ford Sierra.
Máš přeci převodovku ze Sierry, takže ti to musí pasovat na mrkev. Vše určitě koupíš ve Smržovce v Kaipanu. Pokud chceš zvyšovat výkon tak spojku poptej na www.renovak.cz, ale počítej že jen spojkou to nevyřešíš. Budou ti odcházet i ostatní komponenty. Vím o tom své, mám výkon 305 PS a 488NM. Horní čepy bych poptal taky u Kaipanu. Nový model Kaipan 57a má nové nápravy a my neznáme detaily.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Kaipan 57a

Moc díky za info už jsem poptal v Kaipanu už jen čekám snad dorazí brzo.Výkon mám uplný základ 110kw.Převodovku jsem sehnal ze Scorpio je tam stejná jen má eln.snímač tacho.

Datum
Vložil
Titulek

K57 ztráta výkonu

Ahoj všem.
Mám problém se ztrátou výkonu při zátěži. Nejdříve jsem měl díru při 3800 ot/min a pak dobrý - dal jsem čerpadlo do nádrže odpovídající 1,8T RS, vyměnil ventil N75. Potom to jelo na 1 a 2 jak to snad ještě nejelo, při 3 ztráta výkonu cca ve 4300 (záleží jestli je rovina/kopec) při 4 a 5 to jde samozřejmě dolů. Z výfuku jde přerušovaný sykot, žádné střílení atd. Diagnostika hlásí váhu vzduchu 16487 - vyměnil jsem váhu se Šonym a stejný. Všiml jsem si, že ve spoji trubky odvětrávání kliky 06A 103 213F a Tkusu to je mastný, tak jsem to rozebral, zda není příčina tam a nic. Pravděpodobně mi tam něco v minulosti ukáplo a časem se to zasvinilo. Já už fakt nevím? Měl někdo tento problém.
Díky L 603 559 851

Datum
Vložil
Titulek

Re: K57 ztráta výkonu

buď díra někde v trubkách nebo čerpadlo, jestli máš všechny trubky v pohodě, zkus dát přídavné čerpadlo do serie s tím co máš v nádrži, to umí dát množství ale asi ne tlak.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: K57 ztráta výkonu

Tlak se dá změřit tak, že na vstupu do palivové lišty sundáš benzínovou hadičku a vložíš tam T-kus, kde pak nasadíš normální manometr z rozsahem 0-4bary. V liště by měl být tlak cca 3 bary za předpokladu, že máš sériový redukční ventil, který je na konci palivové lišty. Určitě jak psal Patrik tak překontroluj všechny hadice od turba přes intercooler do sání. Sám jsem měl kdysi podobný problém, kdy jsem měl hadici omotanou nějakou izolačkou, aby se mi neprodřela o rám a přesně pod tou izolačkou mi ta hadice praskla. Na místě to vidět ani cítit nebylo jen když jsem se rozjel tak to nejelo, protože mi tlak utíkal ven ze systému. Komplet jsem sundal všechny hadice a kazdou prohlédl až jsem na to přišel. Koukni ještě na turbo jak je tam z boku to táhlo ovládaný ventilem N75. Jednou se mi stalo, že mi matička na táhlu povolila a veškerej tlak se mi ztrácel. Takové rychlé, amatérské nastavení je, že tam necháš 1mm vůli zajistíš kontramatkou a zakápneš barvou. Předpokládám, že svíčky máš nové, já najedu tak max. 10000km a je po nich. A překontroluj rozvody.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: K57 ztráta výkonu

vidis, ty svice me nenapadly, to by taky mohl bejt problem.

Datum
Vložil
Titulek

Re: K57 ztráta výkonu

Pozastavil se někdo nad tím že diagnostika hlásí váhu vzduchu ? Aby jednotka poznala vadnou váhu vzduchu musí být tato elektricky zcela v řiti - zkrat, přerušení. Nebo vadná kabeláž. Všichni víme že unavenou váhu jednotka nepozná. Auto často kvůli unavené váze padá do nouze, ale pokud je váha elektricky v pořádku, jednotka nic nepozná. Měl jsem několikrát vadnou váhu, ale nepamatuju že by to jednotka někdy dokázala rozpoznat. Pokud na váze jednotka hlásí chybu, tak tam ta chyba je a je zásadní.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: K57 ztráta výkonu

Mílo, ono si to žije tak nějak vlastním životem. Já měl letos závadu, když jsem byl v Mostě, že mi auto přestalo jet. Diagnostika mi nahlásila špatnou váhu vzduchu. Dal jsem novou váhu vzduchu a to samé. Nakonec to byla díra v hadici pro blow off ventil. Záhada !

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: K57 ztráta výkonu

Váhu jsem vyměnil a nic. Vyndal jsem i tunning čerpadlo z HPP z nádrže a dal originál kpl koš 1.8. RS z auta, které prokazatelně jelo než zastavilo o strom a nic. Musím ale přiznat, že teď nic nedělám, jak mě mele práce. Nějak to snad do jara vybojuji.
Moc díky za reakce. L

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Re: K57 ztráta výkonu

Zdravím, asi stejný problém. Dříve to jelo ..., teď na pětku 160 a dál netáhne. Diagnostika vše O.K.. Vyměnil sem palivové čerpadlo + filtr, váhu vzduchu, turbo + seřízení obtokové klapky,průtok oleje do turba (jestli se nepřidírá), ventil regulátoru plnícího tlaku + kontrola redukčního ventilu v liště i s průtokem do lišty. Také díky za radu - vyměním svíčky a půjdu po hadicích ke klapce + tlak v liště. J.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Vyhledávání

KAIPAN FOREVER